5.kolo II. futbalovej ligy

22.08.2004 Celý región

Senec - Michalovce 1 : 0 (1:0)\r\nV. Lapáš - Šaľa 2 : 3 (1:1)\r\nRapid - Prešov 3 : 5 (3:3)\r\nFC Nitra - Prievidza 2 : 0 (0:0)\r\nSlovan - Trebišov 1 : 0 (1:0)\r\nDAC...
ViOnZ. M. - Báč 2 : 0 (1:0)

Koba Senec - ŠK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)
Gól: 15. Beňo, ŽK: 21. Angelovič, 27. Rožník, 40. J. Sovič - 21. Juhás, 34. Šafranko, rozhodovali: Gocník - Klačko, Bacsa, 425 divákov

Diváci videli v Senci dva rozdielne polčasy. Domáci sa ujali vedenia už v 15. min zásluhou Beňa, potom však nedokázali využiť niekoľko gólových príležitostí. Úvod druhého polčasu patril hosťom, ale strelecky sa nedokázali presadiť. Tri body tak zostali pri Slnečných jazerách.

OFK Veľký Lapáš - Slovan Duslo Šaľa 2:3 (1:1)
Góly: 36. Šelméci, 75. Pavlovič - 13. a 46. M. Vyskoč, 60. Čirik, ŽK: Siva - Mik. Lörinc, rozhodovali: Michlian - Sihelský, Gonda, 700 divákov

Domáci hráči začali opäť nevýrazne, čo sa im vypomstilo. V druhej polovici polčasu síce po tlaku Šelméci vyrovnal na 1:1, ale hneď na začiatku druhej časti hry poslal hostí opäť do vedenia M. Vyskoč. Keď v 60. min zvýšil Čirik na 3:1, zdalo sa, že je po zápase. Krásna hlavička Pavloviča v 75. min však znamenala zníženie, ale záverečný tlak už gól pre Lapáš nepriniesol.

FK Rapid Ružinov Bratislava - Tatran Prešov 3:5 (3:3)

Góly: 5. J. Timko, 24. Smatana, 33. R. Veselý - 3. a 90. M. Staš, 4. a 44. Jantek (oba z 11 m), 78. J. Novák, ŽK: 10. Štolfa, 58. Smatana, 66. Amrich, 70. Škrabák, 90. Liptaj - 90. M. Staš, 90. J. Novák, rozhodovali: P. Hrčka - Cuninka, Valášek, 668 divákov

Rapid za štyri minúty prehrával 0:2, na konci úvodnej päťminútovky však veterán Timko znížil a tesne pred prestávkou sa domácim dokonca podarilo dvoma úspešnými zásahmi otočiť skóre stretnutia. Zásluhou ďalšej Jantekom premenenej jedenástky však odchádzali mužstvá do kabín za nerozhodného stavu. Po zmene strán sa hostia dostali do vedenia Novákom, dôležité tri body pre Šarišanov definitívne potvrdil v poslednej minúte M. Staš.

FC Nitra - HFK Prievidza 2:0 (0:0)
Góly: 67. Zdráhal, 90. + Rák, ŽK: 29. Čeman, 47. Ďatko - 26. Poliaček, rozhodovali: Mryglot - Benko, Juráček, 1698 divákov

V obojstranne útočnom zápase videli diváci góly až po zmene strán. Domáci prelomili obranný val Prievidze až v 67. min, keď striedajúci Zdráhal využil prihrávku z pravej strany a osamotený v päťke otvoril skóre. Gólovú poistku pridal v nadstavenom čase Rák, ktorý sa presadil po samostatnej akcii.

ŠK Slovan Bratislava - Slavoj Trebišov 1:0 (1:0)
Gól: 1. M. Suchý, ŽK: 50. Vajda, 79. Kalmár (obaja Trebišov), rozhodovali: Minárčik - Rendko, Ronec, 1236 divákov

O výsledku rozhodla už 1. minúta, keď sa po priamom kope presadil v 16-tke hostí hlavou obranca Suchý. Ešte do prestávky mohol zvýšiť náskok Slovana Obšitník, no zblízka Poľackého neprekonal. Po zmene strán sa nováčik z Trebišova snažil vyrovnať, no Kiss v domácej bránke bol pozorný.

DAC 1904 Dunajská Streda - ŽP Šport Podbrezová 1:0 (1:0)
Gól: 37. Zlacký, ŽK: 33. Hrabač - 20. Gajdošík, 89. Špulica, rozhodovali: Kačenga - Bobko, Sedlák, 1180 divákov

V Dunajskej Strede sa hral obojstranne bojovný zápas. Domáci zaslúžene zvíťazili, keď sa o jediný strelecký zápis stretnutia postaral v 37. min Zlacký. Vedúci tím druholigovej tabuľky - Podbrezová - si za celý zápas vypracoval jedinú šancu, skórovať sa však Horehroncom nepodarilo.

ŠK Kremnička - Steel Trans Ličartovce 1:1 (1:0)
Góly: 42. Choma - 88. Lesniak ŽK: 72. Kulišiak - 40. Kiss, rozhodovali: Šimon - Košecký, Schmidt, 1100 divákov

Od úvodu mali technickejší hostia prevahu, obrana Kremničky však pracovala veľmi dobre. Domáci sa spoliehali na rýchle protútoky, po jednom z nich sa tri minúty pred polčasom hlavou dokázal gólovo presadiť Choma. Po zmene strán hostia ešte zrýchlili pohyb a zatlačili domácich do defenzívy. V 87. min po ojedinelom útoku Kremničky mohol rozhodnúť o osude strentutia Hirka, šancu však nepremenil, naopak Ličartovčania hneď z protiútoku prudkou strelou Lesniaka z hranice pokutového územia pod brvno vyrovnali na konečných 1:1.

FC ViOn Zlaté Moravce - Družstevník Báč 2:0 (1:0)
Góly: 45. + Kaňa, 68. Špánik, ŽK: 52. Zárecký, 78. Špánik - 22. Albert, 33. Miklas, 47. Klatt, 74. Szijjártó, rozhodovali: Sliš - Hrčka, Likavský, 1300 divákov

V prvom polčase na trávniku nebolo príliš veľa vzruchu. Až v nastavenom čase sa zo skrumáže trafil Kaňa. V druhom polčase sa hostia snažili vyrovnať, šance však mali aj domáci. Na oboch stranách bolo niekoľko príležitostí na skórovanie, ujala sa iba hlavička Špánika v 68. min po rohu.

Poradie: Mužstvo: Zápasy: Víťazstvá: Remízy: Prehry: Skóre: Body:
1 FC Nitra 5 4 0 1 12 : 4 12
2 Podbrezová 5 3 1 1 8 : 3 10
3 Slovan 5 3 1 1 6 : 2 10
4 Senec 5 3 1 1 9 : 6 10
5 DAC 5 3 1 1 5 : 3 10
6 Ličartovce 5 2 3 0 8 : 2 9
7 Michalovce 5 3 0 2 8 : 6 9